Zima - zdarzenia na drogach niegroźne

Od tygodnia na drogach Sądecczyzny panują trudne warunki zimowe. Jednostki straży pożarnej interweniują na drogach jednak nie są to groźne zdarzenia a jedynie stłuczki czy wypadnięcia z drogi. Nawet tak dramatycznie brzmiące zgłoszenia w których uczestniczy autobus i samochód osobowy okazują się drobnymi stłuczkami. Tak było w miniony czwartek 2 grudnia w Gołkowicach Górnych gdzie  po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia samochodu osobowego VW Passat z autobusem rejsowym marki Autosan z PKS Nowy Sącz. Samochodem osobowym podróżowały trzy osoby kobieta z dwójką dzieci, nikt nie doznał obrażeń, autobusem podróżowało siedem osób, które przesiadły się do następnego rejsowego autobusu.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w samochodzie osobowym, następnie samochód usunięto na pobocze. Dokonano też sorpcji rozlanego płynu eksploatacyjnego. Uszkodzeniu uległ bok samochodu osobowego oraz prawy przód autobusu.

Oby nie dochodziło do groźniejszych zdarzeń na drogach. To zależy tylko i wyłącznie od użytkowników dróg.