Zderzenie ciężarówek w Leluchowie

Prawie kwadrans po godzinie ósmej w dniu 22 grudnia w Leluchowie doszło do zderzenia czołowo-bocznego dwóch samochodów ciężarowych to jest marki Scania i Renault Mascott. Samochodem Renault Mascott podróżował obywatel Słowacji. Po przyjeździe do miejsca zdarzenia zastępów z JRG Krynica Zdrój samochód Renault znajdował się na jezdni skrzyżowany z przyczepą. Pojazd miał uszkodzoną kabinę kierowcy. Samochód Scania leżał na boku w rowie i miał uszkodzoną kabinę i bok. Kierowca samochodu Renault uskarżał się na ból klatki piersiowej i ręki. Drugi kierowca nie zgłaszał żadnych dolegliwości. Innych osób poszkodowanych nie było. Na miejsce zdarzenia przyjechała karetka pogotowia, której zespół zajął się poszkodowanym kierowcą z samochodu Renault po czym zabrał go do szpitala w Krynicy-Zdroju. Ruch pojazdów w obydwu kierunkach był zablokowany. W miejscu powstania zdarzenia występują złe warunki drogowe - oblodzona nawierzchnia. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie pojazdów ratowniczych na włączonych światłach błyskowych i rozstawieniu na jezdni słupków ostrzegawczych oraz znaków.  Odłączono akumulatory w uszkodzonych pojazdach. Zadysponowano na polecenie kierującego działaniem ratowniczym na odcinek drogi krajowej Muszyna - Leluchów piaskarkę. Następnie przy pomocy koparki zadysponowanej przez pracownika UMiG Muszyna ściągnięto na pobocze pojazd Renault oraz wyciągnięto z rowu samochód Scania. Udrożniono drogę a następnie sprzątnięto pozostałości pojazdów po zderzeniu. Na miejsce przyjechał właściciel firmy jednego z samochodów uczestniczących w zdarzeniu, który zabezpieczył pojazd i ładunek. Na miejsce zdarzenia przybyła policja, radiowóz policji ze Słowacji oraz straż graniczna. Działania prowadzone były przez ponad trzy i pół godziny.

Skrzyżowany samochódSkrzyżowany samochód
Słuzby ratownicze na miejscuSłuzby ratownicze na miejscu
Z innej perspektywyZ innej perspektywy
Ratownicy w akcjiRatownicy w akcji