Weekendowe zdarzenia

Za nami dwa weekendy nowego 2011 roku. W obydwa te weekendy strażacy wzywani byli do zdarzeń, które powstały na drogach. W niedzielę 2 stycznia około 2.37 doszło do zdarzenia w miejscowości Kokuszka gmina Piwniczna zdrój. Do zdarzenia zadysponowano Ochotniczą Straż Pożarną w Piwnicznej Zdroju oraz zastęp z JRG Nr 2 Nowy Sącz. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono i oświetlono teren. W wyniku rozpoznania ustalono, że na skutek zbyt szybkiej jazdy samochód os. Opel Tigra wypadł z drogi i wpadł na strome pobocze, przewracając się na dach pojazdu. Na miejscu znajdowała się już Policja oraz karetka pogotowia ratunkowego. Ekipa pogotowia ratunkowego zadecydowała o przetransportowaniu kierowcy pojazdu  na obserwację do szpitala. Pozostała trójka pasażerów podróżująca samochodem pozostała na miejscu zdarzenia.Odłączono akumulator w pojeździe, wydobyto go z pobocza i postawiono na koła. Policja przekazała pojazd do nadzoru pozostałym na miejscu pasażerom pojazdu. Działania ratownicze i zabezpieczające trwały prawie półtora godziny. Kolejne zdarzenie powstało w sobotę 8 stycznia około godziny 2.58 w miejscowości Barcicie gmina Stary Sącz. Na miejsce zadysponowano dwa samochody z miejscowej OSP oraz zastęp z JRG nr 2 w Nowym Sączu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono i oświetlono teren. W wyniku rozpoznania ustalono, że na ostrym łuku drogi kierujący pojazdem Toyota Corolla wypadł z drogi i taranując słup telefoniczny oraz ogrodzenie posesji uderzył w bok wolnostojącego budynku jednorodzinnego. Odłączono akumulator w pojeździe. Wykonano dostęp do poszkodowanego a następnie udzielono mu pierwszej pomocy medycznej tj: założono kołnierz ortopedyczny oraz opatrunek osłaniający głowy oraz do momentu przybycia i przekazania poszkodowanego ekipie pogotowia ratunkowego wykonywano tlenoterapię bierną. W wyniku zdarzenia zniszczone zostało ogrodzenie posesji oraz elewacja budynku w Barcicach  a także drewniany słup telefoniczny przy posesji. Działania ratownicze były prowadzone przez prawie godzinę.

Samochód na dachu w KokuszceSamochód na dachu w Kokuszce
Widok samochodu z tyłuWidok samochodu z tyłu
Widok z boku samochodu w KokuszceWidok z boku samochodu w Kokuszce
Samochód w BarcicachSamochód w Barcicach