Stróże - pożar drewnianego budynku mieszkalnego

20 listopada około godziny 13.31 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Stróże, Biała Niżna, Grybów, Polna i Wyskitna zadysponowane zostały do działań w Stróżach. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do pożaru ściany w jednym z pomieszczeń drewnianego domu jednorodzinnego. W chwili powstania pożaru w domu przebywały trzy osoby tj. jedna osoba dorosła oraz dwoje dzieci. Właścicielka domu oczekując na przyjazd służb ratowniczych podjęła próbę ugaszenia palącej się ściany. Miała ona widoczne okopcenia twarzy. Dzieci zostały ewakuowane przez matkę na zewnątrz i nie uskarżały się na żadne dolegliwości. Działania strażaków  polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu prąda w budynku oraz podaniu jednego prądu gaśniczego do wnętrza budynku w celu dogaszenia palącej się ściany. Oczekując na przyjazd karetki Pogotowia Ratunkowego, udzielono wsparcia psychicznego osobie poszkodowanej. Odsunięto meble oraz wyposażenie wnętrza od uszkodzonej ściany. Dokonano kontroli stropu kamerą termowizyjną. Dalsze czynności polegały na  zamknięciu zaworu gazu ziemnego w skrzynce znajdującej się na ścianie budynku oraz  sprawdzeniu kamerą termowizyjną ścian pomieszczenia w którym powstał pożar. Zerwano część paneli ściennych w celu wykluczenia ewentualnych zarzewi ognia. Sprawdzono pomieszczenia budynku miernikiem wielogazowym. Kobieta po przebadaniu przez ratowników Pogotowia Ratunkowego pozostała na miejscu zdarzenia. Działania strażaków trwały około godziny.