Przeszkolonych 55 strażaków z OSP

W ubiegłym tygodniu zakończone zostało szkolenie podstawowe  dla strażaków ratowników OSP  , które było prowadzone „JEDNOETAPOWO” według SYSTEMU SZKOLENIA CZŁONKÓW OSP BIORĄCYCH BEZPOŚREDNI UDZIAŁ W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH.

Szkolenie prowadzone było  w oparciu o platformę   e-lerningową - szkoleniową tzn. szkolenie teoretyczne oparte było na bazie materiałów zamieszczanych na odpowiedniej stronie internetowej.  Zajęcia praktyczne były prowadzone na terenie jednostek ratowniczo – gaśniczych nr 1 i 2 w Nowym Sączu przez strażaków KM PSP Nowy Sącz.

W ramach zajęć praktycznych wszyscy strażacy uczestniczyli w zajęciach ze sprzętem ochrony dróg oddechowych i zaliczyli komorę dymową, która specjalnie została przygotowana na potrzeby szkoleń strażaków OSP w JRG nr 1 Nowy Sącz przy ul. Grybowskiej.

Szkolenie rozpoczęło 83 strażaków natomiast ukończyło z wynikiem pozytywnym  55 strażaków z poszczególnych gmin to jest:

gmina Grybów – 13 strażaków,
gmina Kamionka Wielka -2 strażaków,
gmina Podegrodzie – 1 strażak,
gmina Korzenna – 3 strażaków,
gmina Chełmiec – 2 strażaków,
miasto i gmina Piwniczna Zdrój. – 4 strażaków,
gmina Łososina Dolna – 7 strażaków,
miastom i gmina Stary Sącz – 4 strażaków,
miasto  Nowy Sącz – 8 strażaków,
gmina Łącko -11 strażaków.
Na uwagę zasługuje fakt, że wśród strażaków, którzy ukończyli szkolenie z wynikiem pozytywnym było cztery kobiety.

Zbiórka szkoleniowaZbiórka szkoleniowa
W sprzęcie ochrony dróg oddechowychW sprzęcie ochrony dróg oddechowych
Instruktorzy wszystko dokładnie sprawdzająInstruktorzy wszystko dokładnie sprawdzają
Sprawdzenie szczelnościSprawdzenie szczelności