Przed zmianą służby w Klęczanach

Tuż przed zmianą służby w środę dnia 8 grudnia miejskie stanowisko kierowania przyjęło informacje o zdarzeniu do którego doszło w Klęczanach w gminie Chełmiec. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG nr 1 Nowy Sącz oraz Ochotniczą Straż Pożarną z Niskowej.Po przybyciu na miejsce zdarzenia oraz w wyniku przeprowadzonego rozpoznania stwierdzono, że czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe - VW Passat B5 kombi oraz Fiat Cinquocento.

Fiatem jechały cztery osoby zaś VW podróżowały dwie osoby. Wszystkie osoby podróżujące pojazdami odniosły obrażenia ciała. Rozbite samochody znajdowały się poza drogą i nie utrudniały ruchu innych pojazdów. Wszyscy uczestnicy zdarzenia opuścili pojazd o własnych siłach przed przybyciem zastępów straży. Fiat wyposażony był w instalację zasilania na gaz propan-butan.

Na miejscu była już karetka Pogotowia Ratunkowego, której zespół udzielał pomocy poszkodowanym. Z pojazdów nie nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych. Działania jednostek straży pożarnej polegały nazabezpieczeniu miejsca zdarzenia następnie dokonano rozłączenia instalacji elektrycznej w obu pojazdach oraz zakręcono zawór na butli z gazem w samochodzie Fiat. Usunięto z jezdni elementy powypadkowe.

Osoby uczestniczące w wypadku zostały przewiezione do szpitala w Nowym Sączu. Miejsce zdarzenia przekazano w formie pisemnej Policji, która pozostała na miejscu zdarzenia. Samochód fiat uległ całkowitemu zniszczeniu natomiast w samochodzie VW uszkodzony został przód samochodu. Działania były prowadzone przez ponad godzinę.