Droga w Witowicach częściowo zablokowana

Droga w Witowicach Dolnych prowadząca z Nowego Sącza do Brzeska najczęściej jest zablokowana gdy woda z pobliskiej rzeki wdziera się na drogę uniemożliwiając przejazd samochodom. Tym razem była ona zablokowana  w dniu 19 stycznia br. kilkanaście minut po godzinie jedenastej ze względu na zdarzenie, które powstało na drodze. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z OSP Łososina Dolna oraz trzy zastępy  z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nowym Sączu. Po przybyciu na miejsce działań dokonano rozpoznania i stwierdzono, że w wypadku uczestniczyły dwa samochody osobowy marki Toyota oraz ciężarowy marki Scania z naczepą do przewozu płynnych odpadów komunalnych. Obydwa pojazdy znajdowały się w rowie, naczepa z pojazdu ciężarowego wystawała  na jezdnie i blokowała jeden pas ruchu. Na miejscu działań znajdował się karetka Pogotowia, której załoga udzielała pomocy dwóm osobom poszkodowanym z pojazdu osobowego. Kierowca z pojazdu ciężarowego nie odniósł żadnych obrażeń. Poszkodowane osoby zostały zabrane przez Pogotowie do szpitala. Na miejsce działań przybyły 2 patrole Policji oraz grupa operacyjna KM PSP Nowy Sącz. Na miejsce zdarzenia przybyły  zadysponowane dwa mniejsze beczkowozy, które przepompowały odpady z cysterny uczestniczącej w wypadku, aby umożliwić wyciągnięcie uszkodzonego pojazdu z rowu. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu klem akumulatora w uszkodzonym pojeździe osobowym. Strażacy udzielili pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym a następnie pomogli pracownikom firmy transportowej w wyciągnięciu uszkodzonego pojazdu ciężarowego i pojazdu osobowego z rowu na pobocze. Po tych czynnościach posprzątano pozostałości powypadkowe z jezdni. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległy: przód pojazdu ciężarowego oraz lewy bok, zawieszenie i przód pojazdu osobowego. Działania ratownicze trwały ponad trzy i pół godziny. Przyczyną jak zwykle w tego typu przypadkach było niezachowanie zasad bezpieczeństwa ruchu środków transportu.