Ćwiczenia strażaków OSP w komorze rozgorzeniowo-dymowej

Pandemia Covid 19 utrudnia prowadzenie szkolenia dla strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych. Trzy szkolenia rozpoczęte wiosną jeszcze przed ogłoszeniem pandemii ze względu na obowiązujące obostrzenia nie udało się zakończyć w pierwotnie zaplanowanych terminach. Rozpoczęte wiosną szkolenia  zakończone zostaną  w tym tygodniu. Jednym z elementów niezbędnych do pozytywnego zakończenia szkolenia podstawowego  strażaków ratowników OSP jest odbycie i zaliczenie ćwiczeń w komorze dymowej w Krakowie. W dobie pandemii strażacy odbyli ćwiczenia w sobotę 12 grudnia br. w mobilnej komorze rozgorzeniowo-dymowej, która przyjechała do siedziby KM PSP Nowy Sącz. Ćwiczenia zaliczyło 44 strażaków ratowników OSP z powiatu nowosądeckiego.