Andrzejówka-samochód uderzył w przydrożną barierę

18 listopada około godziny 20.25 zastępy z JRG w Krynicy Zdroju oraz OSP Żegiestów zadysponowane zostały do działań w Żegiestowie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód osobowy marki Citroen Berlingo na łuku drogi uderzył w przydrożną barierę. Pojazdem podróżowały dwie osoby dorosłe. Pasażer opuścił pojazd o własnych siłach i nie uskarżał się na dolegliwości. Kierująca pojazdem przebywała w pojeździe i uskarżała się na dolegliwości. Usytuowanie pojazdu wzdłuż drogi stroną kierowcy przy barierze drogowej uniemożliwiało otwarcie drzwi kierowcy. Działania  strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Do wnętrza pojazdu wszedł strażak, który udzielił pomocy osobie znajdującej się w pojeździe oraz ją zabezpieczył.  Samochód ręcznie przepchnięto około 1 metra do tyłu co umożliwiło otwarcie drzwi kierowcy. Wraz z ratownikami pogotowia poszkodowana kobieta została wydobyta na nosze typu deska oraz przekazana zespołowi ratownictwa medycznego. W uszkodzonym pojeździe odłączono akumulator oraz sprawdzono czy nie nastąpiły wycieki, których nie stwierdzono.  Na czas tych działań ruch na drodze był całkowicie wstrzymany. Następnie ruch odbywał się wahadłowo. W trakcie działań pasażer zaczął uskarżać się na dolegliwości. Obecni na miejscu ratownicy pogotowia przebadali go. Po przebadaniu  pozostał on na miejscu zdarzenia. Poszkodowana kierująca została zabrana do szpitala.  Dalsze działania strażaków polegały na kierowaniu ruchem drogowym do czasu przyjazdu pomocy drogowej oraz zabezpieczaniu czynności policyjnych. Na miejscu zdarzenia pozostał zastęp OSP Żegiestów. Działania strażaków trwały prawie trzy godziny.