Aby było spokojnie i bezpiecznie

Okres świąt sądeckim strażakom minął bardzo spokojnie z małą ilością interwencji. Przed nami sylwester oraz weekend związany z pożegnaniem starego oraz powitaniem nowego roku. Marzeniem wszystkich służb ratowniczych jest aby również ten okres był spokojny i bezpieczny. Spokojnie i bezpiecznie to nie oznacza całkowity brak interwencji. Niestety interwencje ciągle się zdarzają oby były one jak najmniej tragiczne. W ostatni weekend świąteczny też doszło do kilkunastu zdarzeń. Jedno z nich powstało w pierwszy dzień świąt to jest 25 grudnia około godz. 15. 40 w Krynicy Zdroju na ulicy Kraszewskiego. Zadysponowane dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krynicy Zdroju po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdziły, że na zakręcie drogi doszło do zderzenia czołowo-bocznego dwóch samochodów osobowych marki Suzuki Grand Vitara, którym podróżowało trzy osoby oraz Toyota Corolla, którą podróżowało dwie osoby. Samochody znajdowały się na jezdni, jeden pas  był zablokowany. Z pojazdów wyciekały płyny eksploatacyjne. Na miejscu zdarzenia były dwie karetki pogotowia, których załogi udzielały pomocy poszkodowanym pasażerom Suzuki oraz pasażerce Toyoty a następnie zabrały te osoby do szpitala w Krynicy Zdroju. Kierowcy obu pojazdów nie zgłaszali żadnych dolegliwości. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach. Następnie dokonano sorpcji płynów eksploatacyjnych. Z uwagi na porę nocną i opad śniegu wykonano oświetlenie. Przy użyciu narzędzi hydraulicznych wycięto tylne drzwi Suzuki w celu dokonania dojścia i ewakuacji poszkodowanej osoby na deskę. Rozbite pojazdy i miejsce działań przekazano Policji. Działania  ratownicze prowadzono przez ponad dwie godziny. Miejmy nadziej, że do takich zdarzeń nie dojdzie w najbliższych dniach związanych z pożegnaniem starego i powitaniem nowego roku.

Miejsce zdarzenia z nawierzchnia pokrytą śniegiemMiejsce zdarzenia z nawierzchnia pokrytą śniegiem
Uczestniczące w zdarzeniu pojazdyUczestniczące w zdarzeniu pojazdy
Rozbite pojazdy z innej perspektywyRozbite pojazdy z innej perspektywy
Strażacy w akcjiStrażacy w akcji